Завжди крокують у ногу з часом

У далекому 1935 році за міру того як будівництво житлового масиву Соцмісто наближалося до завершення і були здані в експлуатацію перші житлові капітальні будинки на Соцмісті, на проммайданчику, а також в інших житлових кварталах стали все частіше попадатися оголошення, що запрошують на курси електриків, машиністів, апаратників, слюсарів та робітників інших спеціальностей, які необхідні для пуску та експлуатації комбінату «ДНІПРОАЗОТ». Вчорашні підсобники, землекопи і грабарі сідали за конспекти і починали долучатися до нової справи».


Звичайно, час наклав свій відбиток і на ті будинки-новобудови, і на наш парк. А ось що зовсім зникло з сучасного життя - це радіорепродуктора. Сьогодні ми з легкістю можемо отримати будь-яку інформацію, завдяки досконалішим засобам комунікації. Але в ті довоєнні часи радіо було настільки ж актуальним засобом масової інформації, як нині телебачення чи інтернет. Гучномовці (або «тарілки») доносили до людей всі свіжі новини, транслювали спортивні матчі, концерти і т.п. Пізніше з'явилися радіоприймачі, це про них - рядки з «народного фольклору»::

І навіть у червоному куточку
Знайдеться чим потішити душу:
У репродуктора «Рекорд»
Концерт Утьосова послухати.

У документах, що збереглися в народному музеї історії ПАТ «ДНІПРОАЗОТ», є інформація про те, що до серпня 1935 щосили вже велася радіофікація АТЗ (замітка в №51 заводської багатотиражки від 19.08.1035), нагадаємо, радіовузол був і на території селища хіміків . Так що до цього славного 80-річного ювілею безпосереднє відношення має і колектив бригади радіофікації дільниці зв'язку ПАТ «ДНІПРОАЗОТ».

І, треба сказати, нинішні радисти ні в чому не поступаються своїм попередникам - як і ті, вони крокують у ногу з часом, здатні розібратися у всіх новинках технічного прогресу, встановити, що потрібно, налагодити, полагодити.

На сьогоднішній день основним завданням бригади радіофікації дільниці зв'язку УАіС є забезпечення підприємства радіотрансляційної зв'язком, організація проведення щоденних селекторних нарад керівників та головних спеціалістів ПАТ «ДНІПРОАЗОТ». А ще - обслуговування телевізійних ефірних антен, телевізійних приймачів, обслуговування радіозв'язку. Якщо в цифрах - це виглядає наступним чином: на балансі рахується (а, отже, і обслуговується) 1012 радіодинаміку, 87 радіостанцій, 28 радіоподовжувачів. На їх опікою - апаратура виробничої гучномовного зв'язку. Крім того, фахівці бригади радіофікації забезпечують ремонт телевізорів в ЛОК «Хімік» - 106 одиниць, а також ремонт мобільних телефонів, що підтримують корпоративний зв'язок, - 150 одиниць. До слова, ще на початку 2000-х на нашому підприємстві почалося створення корпоративної мобільної мережі, і на даний момент існує 3 корпоративні мобільні групи операторів МТС, Київстар, Peoplenet.

Для того щоб вся ця складна апаратура працювала, як годинник, необхідні знання на рівні радіоелектроніки, мікропроцесорної техніки, - це означає, що в міру вдосконалення техніки і фахівцям бригади радіофікації доводиться постійно підвищувати свій рівень знань, вдосконалюватися, бути в курсі всіх новітніх винаходів. І той шостий розряд, який мають більшість фахівців бригади, можна сказати, розряд «не простий, а золотий» - оскільки дається і за майстерність, і за світлу голову, і за «золоті руки».

На сьогоднішній день колектив бригади радіофікації невеликий - 6 осіб, але з поставленими завданнями успішно справляється. А в останні роки тут з'явилися молоді фахівці, значить, у колективу є гідне майбутнє!

Одним з недавніх добрих справ цієї служби є ремонт техніки для музею історії нашого підприємства.

Бажаємо колективу радистів, а також усьому колективу дільниці зв'язку (якому в нинішньому році також виповнюється 80 років!) Нових успіхів у роботі, здоров'я та щастя.