Зв'язок на «ДНІПРОАЗОТі» завжди був передовим

У свій ювілей зв'язківці нашого підприємства вирішили побувати в музеї історії «ДНІПРОАЗОТу» – існує така чудова традиція в цехів-ювілярів, вона дозволяє всім разом одночасно перейнятися «важливістю моменту», відчути зв'язок з попередниками, які працювали до них.

Відділення зв'язку було організовано при электросиловом цеху в далекому 1935 році. Цей рік увійшов в історію СРСР як рік повсюдного соціалістичного будівництва і творення, організації колгоспів, розгорнутого стахановського руху. В цей час кипіло будівництво КАТК, Кам'янського азотно-тукового заводу. На тимчасовому селищі будівельників, для забезпечення зв'язком будмайданчика, змонтували в бараку комутатор ЦБ 100х2.

У 1936 році почали будуватися капітальні повітряні лінії зв'язку на дерев'яних опорах, з 8-ми штирними траверсами і ізоляторами ТФ-3. Будувалися комунікації для зв'язку з Соцгородом і містом. До цього зв'язок з містом здійснювалася через комутатор ДДЗ. У 1937 році приступили до будівництва телефонної каналізації по заводу і закінчували оздоблювальні роботи в приміщенні на прохідній №1 для монтажу АТС машинної системи на 500 номерів, виготовлену на Ленінградському заводі «Червона Зоря». Це була перша АТС в місті! У травні 1939 року станція вступила в дію. На тимчасовому селищі був демонтований комутатор. Встановили і ввели в дію 2 комутатора ЦБ для забезпечення зв'язком пускових цехів. У 1938 році почалася прокладка і монтаж кабельної мережі підприємства.

Пропрацювала машинна АТС до початку серпня 1941 року, потім була демонтована і складена в ящики для евакуації. Її вивезти не встигли і знищили, як і інше обладнання зв'язку... Коли почалася Вітчизняна війна, було встановлено зв'язок на спостережних пунктах цивільної оборони, додатковий охоронний зв'язок по заводу. Змонтували радіолінії для оповіщення повітряної тривоги на підприємстві. Радіовузол перебував на Соцмісті і обслуговувався нашою ділянкою зв'язку.

У жовтні 1943 року частини нашої армії звільнили місто. Коли підприємство покинули сапери, зв'язківці відразу приступили до відновлення комутатора і ліній зв'язку.

У 1945 році була розібрана АТС на хімічному заводі в місті Освенцім (Німеччина) і за прямим призначенням спрямована на ДХК. Сполучні кабелі були розрізані, у місцях розрізів на проводах прикріпили бирки. Схем не було. Так і змонтували «на дотик», єдину тоді в місті декадно-крокову АТС системи Сіменс-Гальске на 900 номерів.

У травні 1946 року німецьку АТС ввели в експлуатацію. Пропрацювала вона до січня 1967 року, до пуску АТС-54 на 3000 номерів. Нова станція була змонтована в спеціально побудованій будівлі цеху зв'язку. У 1971 році була додана ще одна тисяча номерів. До 1975 року цех зв'язку забезпечував надійним зв'язком квартирні та відомчі телефони на Соцмісті, поки не включили в роботу АТС-7.

Всі провідні промислові підприємства в місті поступово замінили громіздкі, зі складною механікою, декадно-крокові станції на цифрові АТС з багатофункціональними апаратами, а у нас до цих пір «торохтить» давно відслуживша свій вік декадно-крокова АТС-54, для якої нині «днем з вогнем» не знайдеш запчастин.

Більш виконавчого та володіючого високими професійними навичками колективу, ніж зв'язківці, не знайти. По першому ж заклику вони завжди готові відгукнутися і прийти на допомогу! Іноді жартома називають себе «пожежною командою» за швидкість реагування. Звичайно ж, це завдяки розумінню завдань, відповідальності і професіоналізму керівника дільниці зв'язку О.О.Доброславського.

Завжди зв'язок на «ДНІПРОАЗОТ» був передовим. Вперше в місті у нас була змонтована ціла мережа сучасних комутаторів, налагоджена робота декількох міні-АТС, чітку роботу яких забезпечує служба, очолювана старшим майстром О.А.Медведецьким. Зараз ведеться прокладання оптоволоконного кабелю, що може бути використаний для підключення до локальної мережі підприємства і передачі даних. Забезпечує зв'язок на «ДНІПРОАЗОТ» також велика мережа мобільних операторів.

Хочеться в такий вагомий ювілей побажати колегам, щоб їхні мрії і плани перевтілювалися в реальність, життя в колективі було б завжди таким ж яскравим, барвистим і цікавим, як зараз. Мирного неба вам та вашим рідним, міцного здоров'я та ентузіазму!