До дня народження заводського музею

 На початку нового, 2019 року, народному музею історії «ДНІПРОАЗОТ» виповнюється 45 років. Довга і славна біографія, протягом якої працівниками музею робилося і робиться все для того, щоб максимально зберегти пам'ять про передові азотівці, події, що відбуваються на «ДНІПРОАЗОТ», історичний шлях, пройдений підприємством.

 Ось короткий огляд роботи заводського музею тільки в 2018 році. Протягом року тут було проведено 67 екскурсій, в яких взяли участь 8997 осіб.

 Біля меморіалу азотівців, загиблим в роки Другої світової війни, проведені два традиційних мітингу, присвячених 73-й річниці Великої Перемоги і 75-річчю визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників.

 Проведено екскурсії до 73-й річниці Перемоги у Другій світовій війні, зустрічі з воїнами АТО, представниками трудових династій «ДНІПРОАЗОТ», ветеранами підприємства, жителями міста.

 Експонувалася виставка народних умільців підприємства «Таланти» Азоту »-2018 до свята «Щедра масляна», виставка «Таланти «Азоту»-2018 до Дня хіміка в зв'язку з 80-річчям «ДНІПРОАЗОТ».

 У виставковому залі працює постійно діюча виставка, присвячена річниці загиблого в зоні АТО працівника залізничного цеху Максима Самойловича, постійно експонуються оновлені матеріали виставки «Наші династії», оформлений тематичний куточок «Далеке минуле» зі старовинними предметами побуту. У вступному залі експонується 7 постійно діючих виставок, в тому числі 3 стенду нової виставки «Історія музею АТ «ДНІПРОАЗОТ» в його директорах».

 Музей постійно надає допомогу цехам підприємства, школам, ветеранам міста і «ДНІПРОАЗОТ» в підготовці експозицій по їх історії, альбомів і інших матеріалів і в проведенні ювілеїв цехів підприємства (для працівників і ветеранів хлорного виробництва в лютому 2019 р виробництва доочистки газу в квітні 2018 г.). Допомагає в підборі матеріалів для підготовки заходів ПК «Хімік» до різних подій, редакції газети «Панорама« Азоту »до 80-річчя підприємства та ін. Протягом року неодноразово проводилися бесіди, виступи в школах, музеях міста, бібліотеках та інших установах культури міста до різних подій. До 80-річчя «ДНІПРОАЗОТ» в їдальні №12 була проведена зустріч з керівниками заводу минулих років.

 Працівники музею взяли участь в 26 міських і районних заходах, IV Фестивалі художньої самодіяльності ветеранів міста. Для публікації в газеті «Панорама« Азоту »підготовлено 27 статей на різну тематику, неодноразово проводилися зустрічі з ветеранами міста і підприємства, а також бесіди в раді ветеранів« ДНІПРОАЗОТ».

 Для дбайливого збереження музейного фонду постійно проводилася робота з обліку та впорядкування експонатів музею і архівних документів.

 У масових заходах музею взяли участь близько 9000 чоловік. Робота музею висвітлювалася в передачах міського радіо і телебачення в зв'язку з участю в трьох мітингах - на «ДНІПРОАЗОТ», в Києві, в Дніпрі (в зв'язку з вимушеним простоєм підприємства), в 41 публікації газети «Панорама «Азоту», міських ЗМІ, по радіо підприємства.

 Станом на 15 грудня 2018 року в фондах музею зареєстровано 14736 експонатів, з них оригіналів - 14046, копій - 690, об'ємних - 2092. У 2018 року зареєстрована 148 експонатів, з них 88 об'ємних.

 У постійній експозиції музею використовується 4112 предметів, з них оригіналів - 2930, копій - 1182, унікальних - 194, етнографічних - 96, об'ємних - 998 предметів.

 Музей історії АТ «ДНІПРОАЗОТ» користується популярністю в нашому місті. Цікавляться історією заводу і Соцміста краєзнавці, школярі, ветерани, жителі міста. Двері музею гостинно відкриті, тут завжди раді гостям. Багато людей знайомиться зі славною історією нашого рідного підприємства і ми всіма силами намагаємося виправдати горде звання «народний» музею рідного заводу.

Л.Орлянська, директор народного музею історії АТ «ДНІПРОАЗОТ».