Підвищення тарифу на транспортування газу зупинить підприємствоАТ «ДНІПРОАЗОТ» звернувся з відкритим зверненням до Президента України, прем'єр-міністру України, АМКУ, НКРЕКП, правоохоронним органам - про можливу зупинку підприємства у зв'язку з підвищенням тарифів на розподіл природного газу «Дніпропетровськгаз».

Ситуація більш ніж серйозна. «Дніпропетровськгаз» заявив про бажання триразово збільшити тариф на розподіл в наступному році. І це при тому, що встановлений сьогодні тариф вже є позамежним.

Природний газ для АТ «ДНІПРОАЗОТ» - це не енергоносій, а сировина, з якого виробляються азотні добрива. Причому, собівартість продукції підприємства «ДНІПРОАЗОТ» в більшій частині (близько 80%) - це вартість природного газу та його доставки по системі газопроводів до виробничих цехів. Для підприємства будь-яке збільшення собівартості, а тим більше таке значне, веде до збитків і втрати сенсу проводити.

У разі зупинки підприємства «ДНІПРОАЗОТ», додадуться ще й соціальні проблеми в зв'язку з масовим звільненням людей, скорочення платежів до бюджету, зниження пропозиції вітчизняних добрив агросектору України. Фактично, підвищення тарифу на транспортування газу зупинить підприємство і спровокує «ефект доміно» в економіці країни. У ситуації, що склалася залишається розраховувати лише на те, що рішення керівництва країни буде зваженим, економічно обґрунтованим і юридично справедливим.